Z przyjemnością informujemy, że nasz papier z powłoką objęty został niedawno ochroną patentową. Przypominamy, że projekt realizujemy w oparciu o środki unijne a jego celem jest “Wdrożenie do praktyki gospodarczej na skalę Europejską innowacyjnego produktu w postaci papieru barierowego nowej generacji, zapobiegającego migracji krytycznych substancji do żywności w oparciu o dedykowane wyniki prac B+R”

Nr umowy: POPW.01.03.01-18-0015/15-00

Firma Yanko rozwija z sukcesem produkcję nowoczesnych opakowań papierowych ze zgrzewalną, ekologiczną powłoką, powstałą głównie na bazie naturalnych składników. Papier jest przyjazny środowisku, w 100% podlega recyklingowi. Posiada powłokę na bazie kopolimeru i wosku tworzy powłokę tłuszczo i wodoszczelną. Pozwala na stworzenie funkcjonalnego opakowania w formie arkusza, roli lub gotowej torebki, dzięki warstwie zgrzewalnej. Papier z naszą powłoką barierową posiada certyfikat do kontaktu z żywnością Papier z powłoką dostępny jest bez nadruku lub z nadrukiem do 8 kolorów.

Cieszymy się, że coraz więcej Klientów przekonało się do tego rozwiązania i papierowe opakowania z Yanko widoczne są już na półkach w znaczących sieciach handlowych.