HISTORIA
Zasady bezpiecznego stosowania chemikaliów
Odczynniki to dobrze oczyszczone substancje, które są wykorzystywane do różnych prac laboratoryjnych.
Dla każdego odczynnika https://afd-market.pl/catalog/odczynniki-chemiczne wchodzące do laboratorium muszą być oznakowane.
Oznaczenia:
- nazwa producenta;
- nazwa produktu i jego wzór empiryczny zgodnie z dokumentacją regulacyjną i techniczną produktu;
- kwalifikacja odczynnika lub marki substancji ekstra czystej (poziom czystości);
- waga netto lub inne wyrażenie ilości produktu;
- numer partii;
- data produkcji;
- oznaczenie odpowiedniej dokumentacji regulacyjnej i technicznej dla produktu;
- okres gwarancji przechowywania.
Jeśli wzór cząsteczkowy odczynnika chemicznego jest zbyt złożony lub nie daje jasnego i pełnego obrazu natury substancji (na przykład w substancjach organicznych), zamiast wzoru zapisywana jest najczęstsza nazwa substancji.
Przy częstej pracy z odczynnikami etykieta papierowa szybko się psuje, w tym przypadku zaleca się przyklejenie jej bezbarwną taśmą klejącą lub parafiną (butelkę z etykietą opuścić w roztopionej parafinie).
Podczas pracy z odczynnikami w proszku konieczne jest użycie łyżek rogowych lub porcelanowych, szpatułek. Sproszkowany odczynnik można wsypać przez lejek wykonany z czystego arkusza błyszczącego białego papieru, celofanu lub pergaminu i włożony do naczynia z węższą szyjką.
Używając odczynnika z ampułki, najpierw wykonuje się nacięcie pilnikiem na jego węższym końcu, a następnie owijając dłonie ręcznikiem, jednocześnie odłamujemy końcówkę ampułki, jakby ją rozciągając, aby nie zranić ręce szkłem.
1990 – rozpoczęcie działalności handlowej ,pierwsze kontakty biznesowe na rynkach węgierskich – współpraca z firmami TVK, BABOLNA, KIS, BARSADI
1992 – rozpoczęcie produkcji opakowań, zakup pierwszych zgrzewarek
1995 – wyprodukowanie pierwszego zadrukowanego woreczka, rozpoczęcie produkcji opakowań papierowych
2000 – zakup pierwszego urządzenia do obróbki matryc fotopolimerowych – Flekso B2 – PET
2003 – otrzymanie złotego medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich za woreczki typu EURO. Wdrożenie systemu zarządzania Jakością ISO 90001-2001 który działa do dzisiejszego w naszym zakładzie
2006 – zakup pierwszej nowoczesnej 6 kolorowej drukarki fleksograficznej oraz laminarki bezrozpuszczalnikowej produkcji Varga
2009 – 2012 – zakup działki pod nowa lokalizacje zakładu oraz budowa zakładu produkcyjnego.
2012 – rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie Yanko w Rogoźnicy na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo Technologicznego Aeropolis
2013 – 2017 – zakup nowoczesnej maszyny do druku fleksograficznego, laminacji i konfekcjonowania wyrobów foliowych (worków typu DOYPACK, worków typu YANKOPACK BMS) oraz papierowych. Rozbudowa istniejącej hali produkcyjnej opakowań o powierzchni ponad 1000 m 2.
2018 – 2019 – zakup drugiej nowoczesnej maszyny do druku fleksograficznego oraz maszyny do konfekcjonowania worków typu DOYPACK. Rozpoczęcie prac nad wyprodukowaniem nowoczesnej powłoki biodegradowalnej i w 100% podlegającej recyklingu do powlekania papieru. Wdrożenie sytemu WMS (system zarządzania magazynem) oraz certyfikatu BRC IoP dla producentów opakowań.